Makara Üretim Tesisi

Haberleşme kabloları, fiber optik kabloları ve enerji kabloları için ahşap kablo sevk makaraları ile emaye bobin teli için palet ve sandık gibi ahşap ambalaj malzemeleri, tesislerimizde belirlenen standartlarda üretimi yapılmaktadır. Tesiste uluslararası dolaşımda kullanılan ahşap ambalaj malzemelerinin ısıl işlemden geçirilerek işaretlenmesine ilişkin ISPM–15 standardı da yerine getirilmektedir.

Alınan Kızılçam ve Karaçam tomrukları, tesisimizde çeşitli üretim aşamalarından geçerek 70 cm çapından 300 cm çapına kadar kablo sevk makarası ile diğer tahta ambalaj malzemelerinin üretiminde değerlendirilmektedir. Yıllık ortalama 22.000 m³ tomruk işlenmekte ve 45.000 adet kablo sevk makarası üretimi yapılan tesisimizde, sektöre fayda sağlamak adına sandık ve palet gibi pek çok malzemenin de imalatını gerçekleştirmekteyiz.

Kabloların ve bobinlerin daha düzenli bir şekilde sevk edilmelerine yardımcı olan makaraların ve paletlerin üretimini gerçekleştirdiğimiz makara üretim tesisimizde, alanında uzman çalışanlar profesyonel ekipmanlarla işlemlerine hız kesmeden devam etmektedirler.