HES Kablo

1974 yılında enerji kabloları üretmek amacıyla kurulan HES Kablo, çok hızlı bir gelişme kaydederek geçen zaman içerisinde; bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo, enerji kablosu, alüminyum iletken, emaye bobin teli, solar kablo ve zayıf akım kablolarının üretimini de yaparak kablo ve iletken sektörünün tamamına hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.

“Güven Veren Teknoloji” sloganı ile hareket eden HES Kablo, 50 yıldır sahip olduğu “know-how” ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile uluslararası arenada bilinir ve saygı duyulur bir marka haline gelmiştir.

120,000 m²’si kapalı olmak üzere toplamda 250,000 m² alandaki entegre tesislerde yapılan üretim, ISO 9001 standartlarına göre ve ISO 10002, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 27001 ve ISO 50001 gerekleri göz önünde bulundurularak, alanında bilgi ve deneyim sahibi yaklaşık 1000 kişilik uzman bir ekip tarafından, modern ve teknolojik gelişmelere uygun makine ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Ulusal ve uluslararası gözetim firmalarının periyodik olarak yapmış olduğu denetimler sonucu verilen ISO, TSE, VDE, BASEC, SII, GOST, ETL, UKRSEPRO ve KEMA gibi kalite belgeleri, HES Kablo markasına ve ürünlerine gösterilen güvenin bir ifadesidir. Üretimin her aşamasında modern test cihazları ve kontrol yöntemleri kullanarak yüksek kaliteli ürünlerin müşteriye ulaştırılmalarını sağlayan HES Kablo, uluslararası ve yerli standartlara göre imal edilen ürünlerin yanı sıra, özel müşteri şartnamelerine ve isteklerine göre de ürün geliştirmektedir.

İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl belirlemiş olduğu “Türkiye’nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 2023 verilerine göre 91. sırada yer alan HES KABLO, sektör liderliğini devam ettirmekte olup 140' tan fazla ülkeye de ulaşmaktadır.

VİZYON

Yerel pazardaki güçlü konumu sürdürerek lider bir marka yolunda emin adımlarla ilerleyen HES Kablo olarak vizyonumuz, kablo sektöründe küresel oyunculardan biri olarak yurt içi ve yurt dışı pazarında kablo üretiminin ve tedarikinin öncüsü haline gelmektedir.

MİSYON

Doğduğu topraklardan aldığı girişimcilik yeteneği ile bölgesinde istihdam alanları oluşturacak yatırımlar yapmak amacıyla çalışmalarına devam eden HES Kablo olarak misyonumuz, yer aldığımız sektörlerde “en güvenilir, en teknolojik ve en kurumsal“ firma olarak anılmak ve ülke ekonomisine katma değer yaratmaktır.