Haberler
20.10.2016 Tarihli Hes Kablo Kamuoyu Açıklaması

Bilindiği üzere,  11/10/2016 tarihli Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla Hes Hacılar Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Hes Kablo)’nin Yönetim organının yetkileri tümü ile kayyım olarak TMSF’ye devredilmiştir. HES Kablo Yönetim Kurulu Başkanı olan ben görev yapacağım. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yılmaz Güney, diğer yönetim Kurulu üyeleri olarak ise, Taner Yalçın, Serkan Ertürk, Ramazan Aslan, Ramazan Erikli, Fikret Teke görevlendirilmişlerdir.

1974 yılında kurulan Hes Kablo, 2015 yılı verilerine göre İSO 500 listesinde 69. sırada yer almış olup, 12 yıldır kablo sektörünün lideri konumundadır. Yıllık 1.2 milyar TL cirosu olan firma dünyanın 130 dan fazla ülkesine ihracat yapmaktadır. Yurtiçinde yaklaşık 50 bayisi ile Türkiye’nin her bölgesine ürün ve hizmetlerini sunmaktadır.

TMSF olarak görevlendirildiğimiz tarihten itibaren şirketin faaliyetleri hissedarlar, müşteriler, tedarikçiler ve çalışanların hak ve menfaatleri gözetilerek herhangi bir kesintiye uğramadan devam edecektir.  Hes Kablo yeni yönetimi ile ülke ekonomimize ve istihdama destek olmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

 

Hes Hacılar Elektrik Sanayi ve Ticaret A.Ş.

Abdullah GÜZELDÜLGER

Yönetim Kurulu Başkanı


+   Anasayfa
+   Medya
+   İletişim
Tüm Hakları Hes Kablo A.Ş.'ye aittir.
design by refleks