Haberler
Hes Kablo Almanya' da Düzenlenen Hannover Messe 2012 Fuarına Katıldı.

 

HANNOVER MESSE’nin yol gösterici fuarları doğru konulara odaklanıyor

Dünyanın en büyük sanayi fuarında bilgi açısından zengin oturumlar, özel gösterimler ve yetkinlik merkezleri

 

Hannover, Almanya. HANNOVER MESSE 2012’nin birleştirici çatısı altında düzenlenen sekiz ticaret fuarı etkileyici bir konu yelpazesi sundu. Beş gün süren fuar boyunca 69 farklı ülkeden yaklaşık 5.000 katılımcı endüstriyel çözümler için ürün yeniliklerini ve çözümlerini sergilediler. Türkiye de 6.000 m² alanda 162 firmayla bu yıl da Hannover Messe’de uluslararası katılımda en büyük katılımı gerçekleştiren ülkelerden biri oldu.    İleri endüstriyel AR-GE, yan sanayi çözümleri, üretim teknolojisi ve hizmetleri, enerji ve çevre teknolojileri ve üretim ve işleme için otomatikleştirilmiş çözümler gibi konulara odaklanıldı.

 

Energy

 

40.000 metrekareden daha geniş alan üzerine kurulan Energy Fuarı, dünyanın en büyük ve en öncü enerji teknolojisi ticaret fuarıdır. Yaklaşık 1.100 katılımcının etkileyici standlarında enerji üretiminden, iletimine, dağıtımına, dönüştürülmesine ve saklanmasına kadar değer zincirinin bütün detayları hakkında bilgi verildi. HANNOVER MESSE 2012’de sunumlarda ve tartışmalarda odaklanılan nokta, Almanya’nın enerji dönüşüm stratejisinin yanı sıra, bunu gerçekleştirmek için gerekli koşullar ve teknolojilerdi. Yenilenebilir Enerji Kaynakları bölümünde rüzgar, biyoenerji, fotovoltaik, güneş ve jeotermal sektörlerinden şirketler, güvenli ve sürdürülebilir enerji arzı için yenilenebilir enerji kaynaklarının katkılarının neler olabileceğini gösterdiler. Enerji arzı yelpazesinde yenilenebilir enerji kaynaklarına daha yüksek bir yüzde ayırmaya geçiş, enerji üretimi ile tüketimi arasındaki dengenin akıllı bir şekilde oturtulmasını gerektirecektir. Çözüm,  fuar sırasında “Akıllı Şebekeler – E-ENERJİ” yetkinlik merkezinde de belirtildiği gibi “akıllı şebekeler” olarak bilinen akıllı ağlardadır.

 

 

 

Energy özel etkinlikler ve oturumlarla da desteklendi. “Yaşam Enerjiye İhtiyaç Duyar” oturumunda uzmanlar elektrik iletimi, dağıtımı ve saklanmasının çeşitli boyutlarına ilişkin güncel konuları tartıştılar.

 

 

 

 

Hes Kablo Hannover 2012


+   Anasayfa
+   Medya
+   İletişim
+    CPR
Tüm Hakları Hes Kablo A.Ş.'ye aittir.
design by refleks