Haberler
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Tarafından HES KABLO’ Ya “Türkiye’nin En Temiz Sanayi Tesisi” Yarışmasında Birincilik Ödülü Verildi.

Kayseri Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Tarafından  HES KABLO’ Ya “Türkiye’nin En Temiz Sanayi Tesisi” Yarışmasında EK-1 Statüsünde  Birincilik Ödülü Verildi.

Son yıllarda dünyamızın karşı karşıya olduğu çevre sorunlarının en önemli sebeplerinden biri de insanoğlunun doğal dengede oluşturduğu bozulmalardır. Doğaldengede yaşanan bu bozulmalar iklim değişikliği, doğal kaynakların hızla tükenmesi gibi birçok çevre problemini de beraberinde getirmektedir. Yaşanan çevresel sorunların önlenmesinde sanayi tesislerine de önemli görevler düşmektedir. Özellikle çevreye dost üretim süreçlerini tercih eden, doğal kaynakların korunmasına özen gösteren sanayi üretimi ile çevreyi koruyarak ülkenin gelişimine katkıda bulunulmaktadır.

 Planlı ve sürdürülebilir sanayileşme faaliyetleri çevrenin korunması ve gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bu kapsamda faaliyet gösteren, çevreyi koruyan, çevre bilincini yaygınlaştırmaya yönelik çalışmalar yürüten, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak adına faaliyetler yürüten, çevre mevzuatına uyumlu sanayi tesislerinin tespit edilmesi ve ödüllendirilmesi amacı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığının,  Valilikler adına Çevre ve şehircilik İl Müdürlükleri bünyesinde organize edilen yarışmada, Kayseri Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren HES KABLO Bakır ve Alüminyum Üretim Tesisi EK1 Sanayi Grubu statüsünde Kayseri 1. si seçilmiştir.

 Çevreye olan duyarlılığımızı belgeleyen bu ödül yapacaklarımızın da teminatı olacaktır.


+   Anasayfa
+   Medya
+   İletişim
Tüm Hakları Hes Kablo A.Ş.'ye aittir.
design by refleks